Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tomtar 10673491



*

nr 1067 3491


Tomtar

6 st, keramik, höjd: 13-18


Kondition: nagg, samt en skadad tomte

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 november 2016
kl 19:34:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/11 18:52:30 1      400 kr
2/11 21:12:06 2      150 kr
2/11 21:12:06 1      200 kr (Budbetjänt)
2/11 21:12:10 2      250 kr
2/11 21:12:10 1      300 kr (Budbetjänt)
3/11 10:21:23 3      350 kr
3/11 10:21:23 1      400 kr (Budbetjänt)
7/11 14:30:50 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik tomtar tomte
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07
  • 8246 SkÃ¥l
    på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8001 SkÃ¥l
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:09




Ladda ner broschyr